Sosyal Program

ÖNEMLİ NOT: Katılımcılar sosyal programlarını tur yetkilileriyle görüşerek organize edecektir.

1. Gün

Koru Tesisleri – Batum Turu + Batumi JRW Welmond Hotel Transfer

Şarap Fabrikası Akşam Yemeği

(Menu: Hacapuri – Gurcu Peyniri – Salata – Cevizli Patlıcan – Et Şiş – Tavuk Şiş – Mantar – Ocaxuri (Patates) – Meyve – Limonata)

2. Gün

Batumi JRW Welmond Hotel – Ayder Turu + Trabzon Otel Transfer

JRW Welmond Hotel : 4*

Dbl Oda Kişi Başı :    99 USD

Sng Oda Kişi Başı : 119 USD

Konaklamasız Batum Turu Giriş Ücretleri Dahil : 250 TL

0-12 yaş arası yemek + giriş ücretleri: 25 USD

Sümela+Zigana+Karaca Turu: Giris Ücretleri Dahil Kişi Başı 109 TL

Önemli Not: Batum girişlerinde eski kimlikler kesinlikle geçersizdir. Yeni kimlik veya pasaport zorunluluğu vardır.

Tur Açıklamaları ve Detayları

Sümela Turu İçerigi;

Sevgili misafirlerimiz sizleri sabah saat 09.30 da Otel’den hareket edecek olan aracımıza alıyor Sümela Manastırı Turumuz için hareket ediyoruz.İlk durağımız yaklaşık 45 dakika sonra Maçka ilçesindeki Tarihi Sümela Manastırı oluyor. Restorasyon sebebiyle kısmı olarak ziyarete açık olan Sümela Manastırı’nı gördükten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz ardırdan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği için tesise doğru yola çıkıyoruz. (Ivme Restorant ) Zigana geçidini (tünel) geçtikten sonra fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz (* Zigana geçidini geçmeden önceki ve geçtikten sonraki hava değişimine inanamayacaksınız). Karaca Mağarasına varmadan Gümüşhane ilinin Torul ilçesin de bulunan Torul Kalesi ve Cam Seyir Terasını ziyaret ettikten sonra, Karaca mağarası ziyaretimiz başlıyor. Bilimsel olarak mağaranın havasının teneffüs edilmesi astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir. Ziyaretimiz sonrasında Hamsiköy’e doğru yola çıkıyoruz eski İpek Yolu üzerinden Hamsiköy’e varıyoruz ve sütlacı yerinde tatma imkanı buluyoruz .Bu molamız dan sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz saat 19:00 gibi turumuz son buluyor.

Ayder Turu İçeriği;

Sevgili misafirlerimiz sizleri sabah saat 09.00 da Otel önünden hareket edecek olan aracımıza alıyor ve Ayder turumuza başlıyoruz. Güzergah boyunca ilk olarak Fırtına deresi üzerinde bulununan Rafting alanında bir cay ve fotoğraf molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimizde dere üzerinde iple karşıya geçip gelebilecekleri Zip-line aktivitesine katılabiliyor. Daha sonra Ayder Yaylası’na çıkıp ogle yemeği yedikten sonra (Eylül Restoran) Tulum eşliğinde eğlenceli dakikalar geçiriyoruz. Donus istikametimeti başlangıcından sonra Meşhur Rize bezleri fabrikasında bir mola veriyoruz. Burada Karadeniz’e özgü keşan-puşi-peştemal vb. ürünlerin yapıldığı atölyeyi gezme imkanı buluyoruz. ayrıca buradan havlu-nevresim takımı-terletmeyen gömlek vb. ürünlerden alışveriş yapma imkanı buluyoruz Rize şehrine giriş yapmadan hemen önce yaklaşık 80 metre yükseklikten iki kademe halinde dökülen ve denize sadece 500 metre uzaklıkta yer alan Eskitoğlu şelalesinin oluşturduğu serinliğin tadına varıyoruz. Son olarak Surmene Bıcaklarının sergilendiği reyonlara uğrayıp otele doğru yola çıkıyoruz.

Batum Turu İçeriği;

Sevgili misafirlerimiz sizleri sabah saat 08.00 de Otel önünden hareket edecek olan aracımıza alıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Daha sonra Batum’a giriş için Sarp Sınır kapısına varıyoruz geçiş işlemleri yapıldıktan sonra turumuz başlıyor. İlk durağımız Gürcistan’da Hıristiyanlık dinini yayan Aziz Andrew Heykeli önünde fotoğraf molamızı verdikten sonra Batum’da ki değişik mimarisiyle ön plana çıkan Ters Bina ( Up –Down restaurant ) önünde fotoğraf molası veriyoruz. Sahil şeridi boyunca rehberimizin anlatımıyla değişen ve gelişen yapılarıyla Batum’u görerek dünyanın en büyük 3. Botanik Bahçesi olan Batum Botanik Bahçesine çıkıyoruz rehberimiz eşliğinde botanik bahçeyi gezerken çeşit çeşit ağaç ve çiçekleri görme fırsatımız oluyor. Daha sonra öğle yemeği için şehir merkezine geri dönüyoruz. Öğle yemeği ardından rehberimiz eşliğinde Batum’da ki turistik noktaları görmeye başlıyoruz. Yemek ardından ilk durak noktamız Osmanlı döneminden kalan 1866 yılında inşa edilmiş olan Orta cami’yi ziyaret ediyoruz. Devamında bölgenin en popüler meydanlarından olan Piazza meydanını görüyoruz. Daha sonra bölgede mimarisiyle ön plana çıkan Aziz Nicholas Kilisesini görüyoruz. Ardından batum sokaklarında ilerleyerek Astronomik saat ve Avrupa Meydanına ulaşıyoruz, burada ayrıca Gürcistana 1 Milyon Lari’ye mal olmuş Medea Heykelini görme fırsatı yakalıyoruz. Gonio kalaesi uğranıp son olarak ise orjinali İtalya’nın Bologna şehrinde olan Poseidon heykelini ve ayrıca Opera binasını görüyoruz. Rehber eşliğinde ki şehir merkezi gezimiz bittikten sonra sizleri 7 km’lik Batum sahilinde Karadeniz dizilerinde evlerinize misaifir olan Ali ve Nino (Aşk Heykeli) heykeli ile baş başa bırakıyoruz Sahilde serbest zamanınızı değerlendirmeniz için rehberimiz sizlere gerekli bilgileri verip dönüş saati ve toplanma noktasını bildirip turu tamamlayacaktır.

 

İletişim için:

Doğukan Özdemir
Reservation & Operation
0 (545) 250 40 31    

Gökhan Sağer
General Manager
0 (554) 500 27 87